W dniach 27 - 29 maja 2015 r. klasy czwarte (a, b, c) wybrały się na 3-dniową wycieczkę na Kaszuby pod opieką: Pana Marka Dudzicza, Pani Agnieszki Bogusłowicz oraz Pani Leny Kozłowskiej. W wycieczce udział wzięło 35 uczestników, w tym 13 osób z klasy IVa, 10 osób z klasy IVb i 12 osób z klasy IVc.

Realizację programu wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Gdańska. Tam uczniowie zobaczyli Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Długi Targ, Żuraw, Fontannę Neptuna, gotycką Bazylikę NMP oraz Gdańsk Westerplatte.

Niezmiernie ciekawa okazała się wycieczka w drugim dniu pobytu, podczas której poznaliśmy unikalne zjawisko ruchomych wydm. Spacer szeroką, cudowną plażą doprowadził nas do latarnii morskiej w Czołpinie. Trud związany z dotarciem wynagradziła wspaniała panorama na Słowiński Park Narodowy, którą można było podziwiać z tarasu widokowego latarnii. Po południu ruszyliśmy w dalszą drogę. Po niedługim czasie dotarliśmy do SEA Parku w Sarbsku. Tu obejrzeliśmy pokaz karmienia i treningu fok szarych oraz uroczych, choć drapieżnych kotików. Chwile grozy przeżyliśmy w zwiedzanym muzeum prehistorycznych zwierząt morskich. Widoki w wersji 3 D zapierały dech w piersiach. W muzeum marynistycznym mogliśmy podziwiać między innymi wspaniałe obrazy z muszelek. 

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Szymbarku, wsi kaszubskiej położonej w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy i poznawaliśmy kulturę Kaszubów. Zobaczyliśmy tam dom Sybiraka przeniesiony o 8100 km z dalekiej Rosji na Kaszuby i sowiecki pociąg. Wizyta w bunkrze Gryfa, której efektem specjalnym był nalot, przyprawiła wszystkich o dreszczyk emocji. Natomiast najwięcej radości u każdego zwiedzającego wzbudził domek wybudowany do góry nogami. Podczas wycieczki zobaczyliśmy także najdłuższą deskę świata. Nadrzędnym celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz bezpieczny wypoczynek. Całej wycieczce towarzyszyła miła, radosna atmosfera i niezapomniane przeżycia. Pogoda dopisała i humory również.

Kierownik wycieczki: Agnieszka Bogusłowicz