Zbliżające się Boże Narodzenie jest okazją do wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. To również okres radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Te przepiękne i wyjątkowe święta Bożego Narodzenia  są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek oraz przedstawień ukazujących zwyczaje bożonarodzeniowe. Podtrzymując tę piękną tradycję w naszej szkole uczniowie  klasy 2c i 6c przygotowali  dla swoich kolegów i koleżanek, Dyrekcji szkoły i Grona Pedagogicznego oraz pracowników naszej szkoły i zaproszonych gości, Ks. Rafała - jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa.

Scenariusz oparty został o sceny z Pisma Świętego: Zwiastowanie NMP, Nawiedzenie św. Elżbiety. Pieśni, pastorałki  zaczerpnięte z musicalu „Życie Maryi” autorstwa zespołu ewangelizacyjnego Guadalupe.

W drugiej scenie akcja Jasełek przenosi nas w czasy współczesne, do naszej codzienności. spróbujmy jednak spojrzeć co tak naprawdę jest ważne - w Boże Narodzenie i w każdym czasie.

        

 

Zapraszamy do galerii.