LETNI WYPOCZYNEK W NASZEJ SZKOLE

 

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Choć rok szkolny się zakończył, zabawa oraz nauka przez zabawę w naszej szkole się nie kończą.

 

 

 W pierwszy poniedziałek lipca zainaugurowaliśmy pierwszy turnus letnich półkolonii, na które zgłosiło się 24 dzieci. Opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele z naszej szkoły. Głównym celem organizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Kadra pedagogiczna zapewniła uczestnikom półkolonii urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, doskonalić umiejętności i zainteresowania (muzyczne, taneczne, itp.), a także zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, i stworzyć możliwość uczestnictwa w różnych formach kultury. Zajęcia sprzyjały integracji uczniów, rozwijaniu bezpiecznych zachowań, wyrabianiu samodyscypliny czy poznawaniu dziedzictwa kulturowego i dorobku lokalnych artystów.

 

Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją współpracy i bezpieczeństwa. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy przedstawili swoje talenty, serdecznie się pożegnali i z uśmiechami na twarzach zakończyli wspólną przygodę. Nie zabrakło również wzajemnych podziękowań za mile spędzone dwa  tygodnie wakacji. Dziękujemy Wam kochani półkoloniści - do zobaczenia we wrześniu i życzymy spokojnych wakacji byście powrócili do szkoły opaleni, wypoczęci i z zapasami sił na nowy rok szkolny.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na naszej szkolnej stronie:

 

SPmisjonarki.pl i facebok

 

        Pierwszy  tydzień  półkolonii upłynął nam radośnie, dobre humory nas nie opuszczały. Pierwszego dnia poznaliśmy siebie, naszych wychowawców i zasady obowiązujące na półkoloniach. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spotkania z instruktorką tańca panią Kasią, bawiliśmy się wspaniale, rozruszaliśmy swoje mięśnie podczas zumby, nauczyliśmy się podstawowego kroku samby, walca oraz innych układów tanecznych.

 

       Następnego dnia po rozruszaniu naszych mięśni przyszedł czas na rozruszanie  naszej półkuli prawej i lewej w tym celu wybraliśmy się do LOGIC GAMES, w różnych pokojach staraliśmy się rozwiązać różne zagadki – burza mózgów w wybranym pokoju zagadek, gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie.

             W czwartek  mieliśmy spotkanie z kucharzem, poznaliśmy tajniki zrobienia dobrego ciasta na pizzę oraz sami przygotowaliśmy pizzę - naprawdę wyszły nam przepyszne.

 

              Piątek przeniósł nas w krainę teatru, obejrzeliśmy spektakl teatralny i braliśmy udział w warsztatach, zapoznaliśmy się z technikami teatru lalek, uczyliśmy się dykcji i emisji głosu, pracowaliśmy nad gestem, mimiką, ruchem scenicznym i interpretacja tekstu. I tak upłynął nam pierwszy tydzień półkolonii.

 

                Drugi tydzień zaskoczył nas nowymi wyzwaniami. Pierwszego dnia nowego tygodnia sprawdziliśmy swoje umiejętności uniku wybierając się na paintball laserowy i wirtualne szybowanie w kosmosie, zjazdy na nartach i inne wirtualne gry – było wspaniale!

 

               Nie zabrakło też pracy zespołowej podczas olimpijki sportowej, wspólnej rywalizacji a wszystko według zasad fair play - wszyscy czuliśmy się wygrani.

               Udaliśmy się również do „Pracowni chemika” pod czujnym okiem animatorów wykonaliśmy świece żelowe i pachnące truskawką mydełka.

                Aby czas wakacji był dla nas czasem bezpiecznym, przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na wsi i w mieście -  pomogły nam w tym panie policjantki z Komendy Miejskie Policji. Nasza pani pielęgniarka przypomniałam nam zasady udzielania pierwszej pomocy i każdy z nas, mógł sam wykonać czynności ratujące życie ćwicząc na naszym manekinie.

                Nieubłaganie i szybko nadszedł ostatni dzień naszych półkolonii, tego dnia każdy z nas pokazał innym swoje talenty, na wspólnym spotkaniu podczas śpiewu i gry na różnych instrumentach bawiliśmy się wspaniale,  nie zabrakło śmiesznych opowieści, pokazów ciekawych sztuczek i tańca  otrzymaliśmy również niespodzianki i dyplomy.

                 Wszystko co dobre szybko się kończy, już dziś odliczamy dni do kolejnych półkolonii, do wspólnych spotkań, zabaw i przygód. Jeszcze raz dziękujemy naszym wychowawcom, kolegom i koleżankom, paniom w kuchni za przepyszne obiadki i podwieczorki, paniom sprzątającym i pani pielęgniarce dbającym o nasze bezpieczeństwo w tym czasie epidemii, czuliśmy się bezpieczni i zaopiekowani,  niech kolejne dni wakacji upłynął wszystkim radośnie, niech ten czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia we wrześniu! Wychowawcy i półkoloniści z pierwszego turnusu.