Priorytetowym zadaniem w roku szkolnym 2016/17 w zakresie wychowania i profilaktyki są zgodnie z polityką oświatową MEN: wychowanie do wartości i kształtowanie postaw.

Wartości w życiu człowieka odgrywają szczególną rolę. Są one wyznacznikiem naszych życiowych wyborów, dążeń, wpływają na rozwój osobowości ucznia.

 

W I półroczu roku szkolnego 2016/17 został opracowany i przyjęty do realizacji własny projekt wychowawczy „W drogę ku dorosłości zabieram prawdziwe wartości” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i klas IV- VI Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku.

Przewodnikami po świecie wartości są rodzice i nauczyciele.

Nauczyciel odsłania wartości i przekazuje je swoim uczniom.

Celem realizowanego projektu „W drogę ku dorosłości zabieram prawdziwe wartości” jest wychowanie dziecka odpowiedzialnego, świadomego tego, co jest w życiu ważne, wartościowe, odkrywcze, wyposażonego w wiedzę o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, wprowadzenie w świat wartości.

Jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka jest miłość.

W nawiązaniu do przesłania naszej patronki Bł. Bolesławy Lament „Starajmy się, aby we wszystko włożyć miłość” został zorganizowany w listopadzie 2016r. konkurs literacki dla uczniów klas V- VI o tym samym tytule. Powstały bardzo interesujące kartki z pamiętników i opowiadania.

 

Nagrodzone i wyróżnione prace literackie są zamieszczone w niniejszym opracowaniu.

Załączniki:
Download this file (luty-marzec_2017.pdf)luty-marzec_2017.pdf[ ]